Jaunvide

Biedrība “Jaunvide” ir 2019. gada 1. aprīlī reģistrēta jaunu cilvēku organizācija ar mērķi iesaistīt vietējos jauniešus un citus novada iedzīvotājus dažādu iniciatīvu un neformālās izglītības, kultūras, vides un veselīga dzīvesveida aktivitāšu īstenošanā. 

Biedrības galvenie uzdevumi: rīkot dažāda apmācības, nometnes, seminārus un diskusijas par jauniešiem aktuālām tēmām (sports, izklaide, izglītība, vide, multimediji, māksla, mūzika, literatūra, informācijas tehnoloģijas, uzņmējdarbība);  izstrādāt, koordinēt un realizēt projektus, kas sekmē jauniešu iesaistīšanos lauku novadu kultūrvides, izglītības un sociālās vides attīstībā;  sadarboties ar citām organizācijām un institūcijām mērķu sasniegšanai un projektu realizācijai;  sadarboties ar Latgales pašvaldībām informācijas apmaiņā, kopēju projektu izstrādē un realizēšanā;  izstrādāt un izdot grāmatas, bukletus, video materiālus par izglītības, kultūras, vides un veselīga dzīvesveida tēmām;  popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū;  sekmēt jauniešos pilsonisko līdzdalību Latvijā un Eiropā. 

Biedrības valde triju cilvēku sastāvā kopsapulces laikā tiek ievēlēta uz vienu gadu, 2023. gadā biedrības valdē darbojas: Dagnija Dudarjonoka (biedrības valdes priekšsēdētāja), Zane Vucena (valdes locekle), Kristians Plots (valdes loceklis). Biedrība regulāri rīko klātienes vai tiešsaistes tikšanās biedrības biedriem ne retāk kā reizi mēnesī, par to iepriekš paziņojot biedrības biedru WhatsApp grupā. 

Biedrībā var iestāties jebkura rīcībspējīga fiziska un juridiska persona, kura ir ieinteresēta biedrības sekmīgā darbībā, iesniedzot rakstisku pieteikumu valdei. Pēc iesnieguma saņemšanas valde sasauks sapulci, kur uzaicinās iesniedzēju un lems par biedra uzņemšanu/neuzņemšanu. Biedra naudas apmērs ir  pieci euro gadā, kas biedram jāiemaksā līdz kārtējai kopsapulcei.

Vairāk informācijas biedrības statūtos ŠEIT.

Kopš 2022. gada vasaras mums ir arī savas telpas, kur varam tikties un netraucēti strādāt, nāciet ciemos ceturtdienās  uz Vārkavas muižas pils 5. kabinetu.

Agnese

ir divu bērnu mamma. Ikdiena paiet mājas darbos un rūpēs par mazajiem rezgaļiem. Pēc Vārkavas vidusskolas beigšanas ieguva diplomu skaistumkopšanā mācoties Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumā – Preiļu struktūrvienībā. Viņa ir dabas bērns. Pavasara smaržas, ziedu krāšņums, vasaras nakts burvība, augusta zvaigžņu lietus, rudens lapu krāsu mikslis un ziemas samtainā sniega pieskāriens – tas viss ir dvēselisks baudījums. Patīk pastaigas dabā, lasīt dzeju un baudīt vientulību. Pēc ikdienas skrējiena vislabākā relaksācija ir pie kafijas krūzes klausoties labu mūziku.

Ainārs

savu bērnību pavadījis laukos.
Studiju laikā pārvācies uz pilsētu un studējis Daugavpils Universitātē “Informācijas tehnoloģijas”, kur ieguvis bakalaura grādu. Pēc 10 gadiem pilsētā sapratis, ka bez laukiem nevar dzīvot un tāpēc pārvācies uz dzīvi tuvāk dabai. Tagad Ainārs ir Vārkavas novada domes datorsistēmu un datortīkla administrators. Brīvajā laika nodarbojas ar radioelektroniku, mikrokontrolleru programmēšanu, mūziku. Labprāt iesaistās lauksaimniecības darbos, priecājas par katru skaisti aparto tīrumu un sarullētajiem siena ruļļiem. Aināra galvenās vērtības ir ģimene un dzīve laukos. Nebaidās izteikt savu viedokli arī tad, kad vairums tam nepiekrīt.

Andris

ir Vārkavas novada Kultūras centra vadītājs. Viņš ir atbildīgs par dažāda mēroga kultūras pasākumu organizēšanu Vārkavas novadā. Andrim ir 12 gadu pieredze profesionāla diskžokeja un elektroniskās mūzikas producēšanas jomā. No 2011. gada līdz 2012. gadam ieskaitot Latviešu Radio raidījuma “Latviešu Klubu Mūzikas Stunda” vadītājs. Vairāku gadu pieredze kultūras pasākumu apskaņošanā un gaismošanā. Labas iemaņas darbā ar grafiskās datu apstrādes programmām un video apstrādi. Andris bija XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Vārkavas novada kolektīvu koordinators, ceļojošā Latvijas simtgades festivāla “Latvijas Goda aplis” projekta vadītājs, organizators un koordinators Vārkavas novadā.

Dagnija

ir radoša personība ar plašu interešu loku. Pēdējo desmit gadu laikā ir darbojusies vairākās nevalstiskajās organizācijās Latgalē, kur guvusi pieredzi un dažādas prasmes projektu īstenošanā. Studējusi pedagoģiju Rēzeknes Augstskolā, vēlāk Daugavpils Universitātē iegūts maģistra grāds izglītībā un karjeras konsultanta un jaunatnes lietu speciālista kvalifikācija. Regulāri īsteno dažādus izglītības un kultūras projektus jauniešiem. Dažādām auditorijām vada nodarbības par karjeras jautājumiem. Brīvajā laikā nodarbojas ar rokdarbiem, dažādām aktivitātēm brīvā dabā un raksta dzeju. Dagnejai pateik ari latgalīšu volūda deļ tuo, jei daudzi runoj i ari roksta latgaliski.

Egīls

ir biedrības “Jaunvide” talismans. Viņam ļoti patīk pozēt bildēs un rakstīt ierakstus Facebook.com. Viņš ir ļoti drosmīgs un aktīvs un piedalās gandrīz visos biedrības pasākumos. Kādu reizi pozējot jaunai pašbildei, viņš zaudēja savu skaisto ragu. Labi, ka drīz sākās briežu ragu mešanas laiks un šis incidents netika īpaši pamanīts. Nu jaunie ragi ir atauguši un Egīls var atkal iepozēt jauniem pašiņiem! Egīlam ir arī draugs – tas ir minjons Aldis. Kopā viņi ir lieliska komanda gan darbos, gan piedzīvojumu meklējumos!

Evija

nāk no Valmieras puses, bērnība pavadīta laukos, kur bija govis, cūkas, truši, vistas, pīles, garās biešu, kartupeļu vagas, siena grābšana ar grābekli un kraušana zārdos un siena mīcīšana šķūnī. Ar brāli mammai palīdzēja lauku darbos, protams, ka gāja grūti, bet dabu un dzīvniekus ir ļoti iemīlējusi.

Tādēļ Evija ļoti mīl izbraucienus ar velosipēdu un pastaigas, dzīvojot Valmierā to ir izbraukājusi, gar Gaujas stāvajiem krastiem un krācēm un caur Pauku priedēm uz Vanšu tiltu pār Gauju un līdz Dzelzīša tiltam. Tādēļ arī šeit Latgalē Evija labprāt iepazīst Latgali ejot pārgājienos un braucot velobraucienos.

Skolā ļoti patika zīmēšana un mājturība, Evijas hobiji ir tamborēšana, adīšana un pērļošana. Evija šobrīd veido dažādas skaistas pērļotas brošiņas.

Evija ir satikusi Vīru latgalieti ar kuru dzīvoja Rīgā, paejot laikam, tomēr viņu ceļš ar mēnesi jauno dēlu atveda uz laukiem, kur šobrīd audzē 30 gaļas zīdītāj govis un 12 piena govis.

Kristians

bērnību pavadījis Upmala pagastā. Absolvējis Vārkavas vidusskolu. Tagad studē Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē, bet atrod laiku atgriezties dzimtajā pusē un piedalīties pasākumos.

Kristīne

 ir īstena latgaliete, darbaholiķe un reāliste. Laimi var rast vienkāršās lietās – dabā, darbā, bērnos, mūzikā. Piemīt daudzi talanti, bet viņai liekas, ka visu māēt ir pašsaprotami, vajag tikai gribasspēku un darīt. Patīk krāt atmiņas, bet ne lietas… un uzskata, ka dzīvē notikušo nedrīkst  nožēlot. Dzīve laba, slikta, skumja, priecīga – jādzīvo.

Iveta

pēc profesijas ir grāmatvedis ar bakalaura grādu ekonomikā. Pēdējos piecos gados ir uzkrāta pieredze darbā ar jaunatni un patreiz strādā Vārkavas novada pašvaldībā kā jaunatnes lietu speciālists un brīvprātīgi darbojas kā Drošāka interneta vēstnesis. Darbojoties ar jauniešiem, ir apgūtas iemaņas jaunatnes projektu izstrādē, to realizēšanā, pasākumu organizēšanā un vadīšanā. Ivetai patīk izaicinājumi, tāpēc ik pa laikam mācās un apgūst kaut ko jaunu. Brīvajā laikā viņa, lasa grāmatas, nodarbojas ar dažādu rokdarbu darināšanu un brauc ar velosipēdu.

Laura

ir dabas bērns. Sarp putniem, kokiem, puķēm un dzīvniekiem pavadītā bērnība, likusi Laurai iemīlēt laukus līdz sirds dziļumiem. Tādēļ pēc Vārkavas vidusskolas absolvēšamas, kad dzīve bija piespēlējusi iespēju izbaudīt pilsētas burzmu, Laura saprata, ka vēlas atgriezties laukos. Šobrīd mācās Daugavpils Būvniecības tehnikumā par augkopības tehniķi. Caur Nodarbinātības valsts aģentūras programmu „Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība” Laura ir uzsākusi darbu biedrībā. Brīvajā laikā viņai patīk izbaudīt sirdij tīkamu mūziku un dziedāt tai līdzi. Laura ir arī liels zirgu mīlis, tādēļ nesen ir piepildījusi savu sapni — iegādājusies sev kumeliņu Omāru. Pati saka, ka pastaigas ar jauno četrkājaino draugu uzlādē un dod jaunu sparu dzīvei.

Madarai

patīk zīmēt, fotografēt un daudzas citas mākslas nozares, kā arī pievelk mūzika, mācās Preiļu Mūzikas un mākslas skolā. Spēj šķist klusa un nopietna, bet patiesībā ir jautra un laimīga. Priecājas par visiem dzīves sīkumiem un labprāt palīdz, ja kāds lūdz palīgos.

Nellijai

patīk sportot, zīmēt, pavadīt laiku ar draugiem. Viņa ir arī liela mūzikas mīlētāja. Viņai patīk iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Nellija sākumā varu šķist kautrīga, bet vēlāk kopā ar viņu ir ļoti jautri. Nellija ir ļoti izpalīdzīgs cilvēks. 

Sandis

Vārkavas vidusskolas absolvents, veselu gadu mācījās par foto dizaineri. Sandis ir prātotājs, dabas mīļotājs un zivju bende. Praktizē meditāciju, jogu un citas austrumu gudrības, kas palīdz neiespringst viskarstākajās situācijās. Jau vairākus gadus attīsta ģitārspēli, met acis uz kokli. Sandim nepatīk pilsēta, vislabāk, protams nolīst tik dziļi mežā, ka pat smakas neaiziet, vai arī klaiņot pa mežiem, purviem un meklēt jaunas ogu un riekstu vietas. Purvā jūtās kā mājās! Pēdējā laikā interesējas par zālītēm – vāc un dedzina visus augus kas gadās pa rokai un meklē patīkamus aromātus, jaunas smaržas un emocijas. Un pats galvenais – no sniega līdz sniegam staigā basām kājām!

Sanija

mācās Vārkavas vidusskolas 9. klasē, Špoģu mākslas uz mūzikas skolas 7. klasē un Preiļu bērnu un jauniešu sporta skolas 6. klasē. Dzied meiteņu vokālajā ansamblī un darbojas mediju pulciņā. Brīvo laiku patīk pavadīt kopā ar dzīvniekiem. Patīk vērot zvaigznes un saulrietus. Labprāt iepazīstas ar jauniem cilvēkiem un veido draudzības.

Zane

ar datora, krāsu un vārdu palīdzību spēj uzburt jaunas realitātes. Desmit gadu garumā darba pienākumos ietilpa poligrāfijas produktu maketēšana un adrukas dizainu veidošana dažādos Latgales uzņēmumos.
Aizrauj hinduisms, kristietība, Pasaulīgās neirozinātnes un mūsdienu fiziķu atklājumi. Labprāt fotografē, lasa, klausās slavēšanas dziesmas un dodas velo pārbraucienos.