Aicinām doties pastaigā pa mežu!

Vēlamies pastāstīt, ka esam izveidojuši jaunu karjeras izglītības materiālu “Profesiju mežs”. Tā mērķis ir dot iespēju bērniem un jauniešiem vizuāli pievilcīgā un strukturētā veidā paskatīties uz plašo profesiju klāstu no dažādiem skatu punktiem.

Materiālā grafiski attēlotie koki ļauj analizēt dažādu profesiju raksturojošos apstākļus – darba vidi, darba veidu, nepieciešamo izglītības līmeni, samaksu, ietekmi uz veselību vai darbību mērķiem. Atkarībā no auditorijas vecuma un karjeras nodarbības mērķa “Profesiju mežu” var izmantot dažādos veidos. Tas palīdz strukturēti izanalizēt savu sapņu profesiju un palūkoties sevī, lai izprastu savas vēlmes un vērtības.  Materiālu var izmantot arī kā spēli. Palīgā ņemot profesiju kartītes, tās var aizrautīgi šķirot pa koku tēmām un lipināt uz materiāla. Dažādo koku temati aicina iesaistīties grupu diskusijās vai strādāt individuāli, veicot konkrētus uzdevumus, savu karjeras mērķu sasniegšanā.

“Ar šo materiālu vēlējos parādīt, ka profesijas var aplūkot no dažādiem skatu punktiem. Ir svarīgi saprast kādā vidē es gribu strādāt, ko tieši  gribu darīt, vai man patiktu liels darba kolektīvs vai mazs.  Ar ko atšķiras darbs valsts iestādē vai privātajā sektorā, kāda izglītība ir jāiegūst, kāda ir vidējā alga u.c. Piekritīsiet, ka, piemēram, pavāra darbs skolā, restorānā vai ielas kebabnīcā atšķirsies. Sabiedrisko attiecību speciālists starptautiskā uzņēmumā veiks citus pienākumus, nekā, piemēram,  pašvaldības iestādē. Ir ļoti liela atšķirība vai vēlies būt mūziķis rokgrupā vai spēlēt simfoniskajā orķestrī. Es ceru, ka “Profesijas mežs” būs labs palīgs kolēģiem, vadot karjeras nodarbības un konsultācijas.” stāsta materiāla idejas autore, karjeras konsultante Dagnija Dudarjonoka.

Ja jums rodas vēlme šo materiālu iegūt savām vajadzībām, mēs labprāt padalīsimies! Lai vairāk laimīgu cilvēku apkārt!

ATSTĀJ SAVU KOMENTĀRU