Aktīvās atpūtas parka “Vecvītoli” atklāšanas mirklis un veselības diena Vecvārkavā

Bija saulaina, nedaudz vējaina sestdienas diena, jau septiņos no rīta Preiļu novada Upmalas pagasta brīvdabas un aktīvās atpūtas parkā “Vecvītoli” notika rosība. Tika atvesta un uzslieta telts, kurā dienas izskaņā notika drāmas terapijas nodarbība kopā drāmas terapeiti Līgu Rundāni. Kaut kur Vārkavā tika patukšots skābeņu lauks, lai pēcāk šis pavasara gardums skābeņu zupas formā nonāktu parka apmeklētāju vēderos. Arī Vārkavas pamatskolas jaunieši biedrības “Jaunvide” beidri un draugi bija pacilātā noskaņojumā un kā skudriņas šiverēja, veicot prakstiskus darbiņus, lai parka atklāšanas balle noritētu pēc plāna. Rožkalnu kultūras nama vadītāja Arta Skrūzmaņa vadībā parkā starp putnu vīteriem iedungojās cilvēku radīti muzikas ritmi, atnesot svinīguma un “tūlīt notiks kaut kas” noskaņojumu.

Tiek atklāta aktīvās atpūtas parka “Vecvītoli” nosaukums

Uz brīvdabas un aktīvās atpūtas parku “Vecvītoli” ieradās vairāk nekā simts Preiļu novada iedzīvotāji un ciemiņi. Kā paredzēts plānā ar stāstu, kā mūsu novads kļuvis par vienu sakoptu vietu bagātāks, dalījās parka izbūves inciatore, mūsu novadniece un Saeimas deputāte Anita Brakovska. Ilgu mūžu parka infrastruktūrai un daudz priecīgu apmeklētāju novēlēja Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns. Tāpat ar saviem iespaidiem dalījās Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Rožinskis. Atklāt “Vecvītoli” nosaukuma koka zīmi aicināja un uzrunu teica Rožkalnu un Upmalas pagastu pārvalžu vadītāja Inta Kivleniece. Kad svinīgās uzrunas noslēdzās atnākušie seniori tika aicināti uz parka lapeni, kur ārsts Guntis Balodis dalījās ar lekciju “Sirds un asinsvadu slimību profilakse”. Kamēr vecākā paaudze apguva jaunas gudrības, pusaudži tika aicināti apmeklēt “Jauniešu soliņu”, uz kura piemesties uz mirkli sarunām aicināja Preiļu novada pašvaldības  jaunatnes lietu speciāliste Ilona Indriksone. Tāpat skolas vecuma bērni varēja izbraukt ar katamarānu, pamētāt kūleņus uz ūdens virsmas gaisa bumbās un nozvejot kādu vietējo dīķa karūsu. Mūsu biedrības smaidīgā un talantīgā Kristīne Lazdāne lielus un mazus priecēja ar iespēju tikt pie sejiņas gleznojuma vai hennas zīmējuma. Protams, kur tad nu svētki bez kāda garda našķa? Anita Brakovska bērniem un skolēniem sarūpēja īpāšu pārsteigumu — cukurvati. Tie tik nu bija svētki!

“Vecvītolu” atklāšanas ballītē viesojās arī ielu vingrotāju komanda no biedrības “Daugavpils Ielu Vingrošana”. Jaunie, sportiskie puiši pārsteidza ar triku paraugdemonstrējumiem un pastāstīja, kā pareizi uztrenēt muskuļu grupas, lai šādus trikus varētu veikt jebkurš gribētājs.  Drosmīgākie bērni piedalījās konkursā, lai pārbaudītu cik izturīgs ir tvēriens un uztrenēti muskuļi karājoties pie stieņa. Kamēr publika aizrautīgi vēroja ielu vingrotājus darbībā biedrības Jaunvide biedri un Vārkavas pamatskolas mājturības un vizuālās mākslas skolotāja Astrīda Spūle aicināja uz aktivitāti “Uzmini nu?!”, kurā ar aizsietām acīm jauniešu komandas tika aicinātas nogaršot un atminēt uz galda liktos 20 augļus un dārzeņus. Šajā aktivitātē ietilpa arī ķirbja ripināšanas, kartupeļu mešanas spainī un veiklākie parka apmeklētāji varēja izmēģināt kā ir nest karotē olu un lielajā riekstu bļodā star zemes riekstiem atrast lazdu riekstus. Turpat netālu parkā pie lapenes uz ugunskura vārītu skābeņu zupu aicināja Vārkavas Novadpētniecības muzeja vadītāja Elvīra Āboliņa un Upmalas pagasta bibliotēkas vadītāja Alda Upeniece. Brīvdabā uz dzīvas uguns gatavotu ēdienu ir jāmāk baudīt, it sevišķi, vērojot savas atvases burbuļu ballītē, jaunā parka stāvlaukumā. Ballītes laikā un arī pirms tam, mazākie tika aicināti iemēģināt savu roku burbuļu laišanā pie lielā burbuļu spaiņa. Patīkamā kņadā, spiedzienos un smieklos aizritēja mūsu pusdienlaiks un pēcpusdiena, diena bija pietiekami gara, lai apēstu cukurvates porciju, diviem lāgiem iekāptu ūdens bumbās, paspēlētu lielo cirku, jengu un iemēģinātu roku pie makšķeres un pavingrinātu kājas uz katamarāna. Visi svētki kādreiz beidzas, lai sāktos jauni. “Vecvītoli” parka atklāšanas ballīti aizritēja tā kā Mērfija likumā, kad jo ilgāk tiek gatavots ēdiens jo ātrāk tas tiek notiesāts. Ballīte aizritēja ar gandarījuma sajūtu tika noķertas atziņas, kādam jauna pieredze pasākumua rīkošana, kādām noķerts pirmais iedegums.

Piedrības “Jaunvide” vārdā sakām lielu paldies Rožkalnu un Upmalas pagastu pārvalžu vadītājai Intai Kivleniecei par sadarbību, paldies par viesiem no Preiļu novada pašvaldības un Saemas deputātei Anitai Brakovskai par to, ka pārmaiņu laikos pastāvēja par to, lai aktīvās atpūtas parks “Vecvītoli” tiktu uzbūvēts un mēs – vietējie iedzīvotāji varētu par to priecāties, to baudīt un rīkot savus pasākumus.

Šo pasākumu rīkoja biedrība  “Jaunvide” un Preiļu novada pašvaldība. Veselībai veltītās lekcijas un nodarbības tiek rīkotas projekta nr. 9.2.4.2/16/I/063 “Veselības veicināšanas un profilakses pasākumi vietējai sabiedrībai Preiļu novada Vārkavas, Upmalas un Rožkalnu pagastos” ietvaros. Papildu informācija un pasākuma laikā uzņemtās fotogrāfijas var saņemt zvanot uz tālr.: 28362243, vai rakstot uz  E-pasta adresi: pasts@jaunvide.lv.

Pasākuma skaistās bildes uzņēma: L. Nečajeva un Madara Līga Upeniece.

Zane Vucena, biedrība “Jaunvide”

ATSTĀJ SAVU KOMENTĀRU