Veselībai veltītu pasākumu cikls Līvānu novadā noslēdzies

Novembrī un decembrī Līvānu novada seniori tika aicināti apmeklēt vairākas izglītojošas un iekustinošas aktivitātes, kas tika īstenotas, realizējot Līvānu novada pašvaldības veselības veicināšanas projektu.

18. novembrī Līvenhofas skrējiena laikā pie Līvānu Stikla un amatniecības centra pulcējās seniori, lai apmeklētu nūjošanas treneres Gunas Gavares vadītu nūjošanas nodarbību. Seniori nodarbības laikā apguva iesildīšanās un atsildīšanās vingrojumus, atkārtoja un apguva pareizas nūjošanas tehniku. Pēc tam tika organizēts nūjošanas pārgājiens, aktivitātes noslēgumā aktīvie seniori saņēma “Līvānu ķiploks” sarūpētās balviņas.

Savukārt, 8. decembrī Līvānu novada Kultūras centra mazajā zālē notika ārsta Gunta Baloža sirds un asinsvadu veselībai veltīta lekcija “Sirds un asinsvadu slimību profilakse”. Nodarbības laikā bija iespēja uzzināt par sirds veselības aktualitātēm, statistiku un to, kā katram ikdienā parūpēties par savas sirds un asinsvadu veselību.

17. decembrī seniori tika aicināti uz izzinošu pārgājienu pa Jersiku un veselīga uztura meistarklasi. Pārgājiens sākās pie Jersikas stacijas, kur visi dalībnieki tika iepazīstināti ar interesantiem faktiem par Jersikas staciju, liepu aleju un Jersikas vēsturi. Pārgājiena dalībnieki varēja, degustēt Jersikā gatavotu vīnu un vietējā bitenieka Purviņa medu. Pārgājiena vadītājs Pēteris Krastiņš pastāstīja par to, ka pareizi saģērbties āra aktivitātēm ziemā, lai nebūtu auksti. Kā arī stāstīja par āra aktivitāšu ietekmi uz organismu, veselīgu pastaigu ieteicamo intensitāti un ilgumu. Pārgājiens noslēdzās Jersikas pamatskolas telpās, kur dalībnieki tika aicināt apmeklēt skolas muzeju. Pēc tam skolas mājturības kabinetā uztura speciālisti no SIA “OnPlate” vadīja veselīga uztura meistarklasi, kuras laikā tika gatavoti veselīgi un neierasti ēdieni – biešu krēmzupa un dārzeņu pica ar ziedkāpostu pamatni.

Pateicamies visiem sadarbības partneriem, palīgiem un atraktīvajiem aktivitāšu dalībniekiem! Lai visi ir veseli un stipri garā! Aktivitātes tika īstenotas Līvānu novada pašvaldības veselības veicināšanas projekta Nr.9.2.4.2/16/I/006 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Līvānu novada iedzīvotājiem” ietvaros.

Biedrības “Jaunvide” projektu vadītāja
Dagnija Dudarjonoka

ATSTĀJ SAVU KOMENTĀRU