Par biedrības attīstības ceļa līkločiem un AIF projekta īstenošanu

Biedrībai “Jaunvide” šobrīd ir trīs ar pusi pastāvēšanas gadi, jau gadu īstenojam Aktīvo iedzīvotāju fonda (Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma) atbalstīto mūsu projektu “Speram soli uz priekšu!”, ko finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Šī projekta īstenošana deva mums iespēju mācīties pie labākajiem ekspertiem, apgūt jaunas lietas, palīdzēt atrast biedrības attīstības virzienus. Paldies fondam par uzticību un atbalstu! Mēs to tik tiešām ļoti novērtējam!

Kad rakstījām projektu bijām 20 biedri, aktīvi notika dažādi pasākumi, radās daudz ieceru jaunajam projektam. Pēc daudzi biedru aiziešanas studēt pagājušajā gadā, esam palikuši desmit, epidemioloģiskie ierobežojumi veicināja arī mūsu aktivitāšu mazināšanos. Vasaras periodā neīstenojām daudzas mūsu idejas – nesarīkojām pārgājienus, festivālu, dienas nometni bērniem, taču veiksmīgi sarīkojām nakts velobraucienu un parka ballīti sev un citiem, un iekārtojām savu telpu.

Domājot par savu projektu šobrīd varam secināt, ka:

  • Liela pieredze citu biedrību darbā un projektos ir labi, bet tas nav garants, ka jaunajā viss notiks kā esam plānojuši, to ietekmē jauna vieta, vide, citi cilvēki.
  • Mēs ieplānojām pārāk daudz aktivitāšu, biedru brīvā laika trūkuma dēļ, daļu no tām neesam īstenojuši, taču daudzas no tām esam pārplānojuši uz vēlāku laiku.
  • Iespējams, ka biedrības attīstības ceļš nebūs tik straujš kā bijām plānojuši.
  • Visa pamatā ir cilvēku pārliecības, domas, motivācija ar ko nav nemaz tik vienkārši strādāt.
  • Dažas no ieplānotājām aktivitātēm nebija mūsu pašreizējai situācijai pārāk piemērotas.  
  • Pavasara/vasara periodā bija ļoti grūti savākt biedrus kopīgām aktivitātēm, līdz ar to secinām, ka pasākumus vairāk vajadzētu plānot rudenī, ziemā, pavasarī.
  • Ir ļoti svarīgi ne tikai mācīties, klausīties un piedalīties, bet arī DARĪT apgūto UZREIZ.
  • Projekta īstenošana prasa daudz vairāk brīvā laikā nekā sākumā likās.

Izvērtējot projekta gaitu, esam sapratuši, ka esam paveikuši nedaudz vairāk kā pusi no ieplānotā, tādēļ rudenī/ziemā sarausim ātrāk vai vajadzības gadījumā pagarināsim projekta termiņu. Dosim ziņu par to, kā mums ies turpmāk.

Projekta vadītāja Dagnija Dudarjonoka

ATSTĀJ SAVU KOMENTĀRU