Skaistā princešu un prinču balle

Reiz ne tik senos laikos un ne tik tālā vietā – tepat Vecvārkavā, Vārkavas muižas pilī notika vēl nebijis pasākums – princešu un prinču balle, ko apmeklēja mazās princeses, prinči, karalienes un karaļi no Preiļu un citiem novadiem.  Pasākumu 11. un 12. februārī  rīkoja biedrības “Jaunvide” un “Pūces māja” biedri un draugi. Sākumā bijusi iecere veidot tikai vienu balli, bet ziņas par pasākumu zibenīgi izplatījās pa visu karaļvalsti un ballēties gribētāju skaits dubultojās, līdz rīkotājiem tapa skaidrs – ir jārīko divas balles!

Jau no rīta uz Vārkavas muižas pili devās smalkās dāmas un kungi, lai piedalītos radošājās darbnīcās, kuru laikā mazās princeses un prinči  izgatavoja sev kroņus, burvju nūjiņas, vēdeklīšus, zobenus, spogulīšus un visādas svarīgas un skaistas princešu un prinču lietiņas. Protams, ka ballēm ir īpaši jāsapucējas, tādēļ galma grimmētājas apgelznoja mazo ballētāju sejiņas ar skaistiem un vizuļojošiem zīmējumiem.

Pils zālē pasākuma apmeklētāji varēja veikt īpašos testus un pārbaudīt cik īsta princese vai princis katrs ir. Visas princeses un prinči tika aicināti nobildēties pasaku mežā vai uz greznā pils dīvāna. Kad visi jau bija saposušies, labā meža feja aicināja baudīt leļļu teātra izrādi par princesi  un viņas piedzīvojumiem mežā un jauko sastapšanos ar sapņu princi. Teātra tēlu lomās bija iejutušies biedrības “Jaunvide” biedri un draugi. 

Pēc teātra izrādes dziedošā princese  un labā feja iekustināja visus ar kopīgām dejām un rotaļām. Princeses un prinči varēja izlēkāties, izkustēties un iesaistīt dejās arī savus pavadoņus. Kad deju soļi tika apgūti, tam sekoja jautrā pils disko balle ar milzīgu balonu kalnu. Nu tik gāja karsti  – skanēja kliedzieni, spiedzieni, smiekli un ovācijas, rībēja grīda, baloni lidoja un plīsa, kleitas plīvoja pa gaisu…

Kad ballētāji saguruši devās mājās, tie katrs saņēma īpašu apliecinājumu par piedalīšanos īstā princešu un prinču ballē. Tā viņi izballējušies īstā pilī dzīvoja ilgi un laimīgi…

Balles rīkotāji pateicas visiem pasākuma atbalstītājiem:  SIA “Kaso plus” par sagādātajiem našķiem, veikalam “Akcents” par baloniem, Vāravas pamatskolai par skaistajām puķēm, Upmalas pagasta pārvaldei par telpām!

Paldies Gunitai Gavarei, Kristīnei Seņkānei, Evijai Norkārklei, Madarai Upeniecei, Zanei Vucenai, Ivetai Poplavskai, Kristīnei Plotei, Luetai Nečajevai, Dagnijai Dudarjonokai, Kristianam Plotam un citiem palīgiem!

Biedrības “Jaunvide” biedri un draugi

ATSTĀJ SAVU KOMENTĀRU