“ES.TU.KOPĀ – ME.YOU.ONE” vasaras apmācības noslēgušās

No 7. jūlija līdz 10.jūlija Vārkavas novada jaunieši piedalījās apmācību ceļojumā ‘‘ES.TU.KOPĀ‘‘ . Šo 4 dienu laikā jauniešiem notika neformālās apmācības, kurās tika izrunāts un diskutēts par tādām tēmām kā līderība savā dzīvē un dažādās situācijās, mērķtiecība un tā trenēšana, sadarbība un tās iespējas, kā arī sevis pilveidošana. Apmācības vadīja neformālās izglītības apmācītāja, personīgās izaugsmes trenere Ieva Elvīra Garjāre un cilvēkresursu vadītājs, kā arī mentālais koučs Henriks Johansons.

Pirmā apmācību diena norisinājās Arandolē . Jaunieši dalījās ar saviem sapņiem un kopā arī izrunājām, kā šos sapņus pārvērst relitātē un caur dažādiem uzdevumiem un spēlēm trenējām savu mērķtiecību. Pirmās dienas viešņas lomā bija Marika Rudzīte-Griķe – ‘‘HANDMADE Latgola‘‘ idejas galvenā autore, uzņēmēja un izaugsmes trenere. Marika jauniešiem stāstīja savu dzīves stāstu, kā kļuva par uzņēmēju un realizēja dažādus projektus – deva padomus un ieteikumus.

Otrā apmācību diena turpinājās Vanagos – aktuāla saruna tēma bija par līderību, komandu un kā tas viss mijās kopā ,un kāpēc abas šīs lietas ir tik svarīgas. Pēc aktīvām diskusijām un dažādām aktivitātēm ciemos bija ieradies Einārs Jonāns – mākslinieks un tattoo meistars. Einārs dalījās ar stāstu, kā kļuva par mākslinieku un iepazīstināja ar instrumentiem, ar ko viņš teju katru dienu darbojas. Līdz ar instrumentu izpēti, sekoja dažādi jautri stāsti.

Trešajā apmācību diena Vārkavā iesākās ar sarunu par radošumu, tā izpausmes veidiem un kā to visu apvienot, lai piepildītu savus sapņus. Jaunieši apmeklēja Vārkavas novadpētniecības muzeju un pildīja dažādus uzdevumus. Šajā dienā ikvienam bija iespēja kļūt par mākslinieku un grupās radīt mākslas šedevrus. Jaunos māksliniekus virzīja īpašais viesis māksliniece, konceptuālās mākslas pārstāve Lindai Lūse, kura iedvesmoja un deva dažādus padomus.

Apmācību noslēgumā, jeb ceturtajā dienā Vecvārkavā aktuāla tēma bija līdzdalība, sadarbība un izaugsmes sarunas. Paralēli tam arī jaunieši ģenerēja dažādas jaunas idejas projektu radīšanai. Lai smeltos iedvesmu, jaunieši devās uz Vārkavas novada domes 8. kabinetu, kur parasti top dažādi idejas, pasākumi un projekti.
Dienas beigās, ciemos bija ieradies Juris Vucāns – Picu Bode īpašnieks un mūzikas grupas Bez PVN dalībnieks! Juris dalījās savā pieredzē gan uzņēmējdarbībā, gan arī mūzikā un uzsvēra kvalitātes nozīmi it visā, ko darām! Arī pēc iedvesmas stāstiem, paši jaunieši iejutās mūziķu lomās un sniedza fantastiskus priekšnesumus.

Projektu ‘‘Esi drošs un radošs!‘‘ pilnībā finansēja Eiropas Sociālā fonda projektrs Nr.8.3.4.0/16/I/001 ‘‘Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai‘‘ (PuMPuRS).

Eva Kondavniece “Jaunvides” biedrs